niedziela, 1 maja 2011

Olejek z drzewa herbacianego - apteka w domu

Wiele pojawiających się informacji w,, necie'', prasie i innych żródłach przyjmuję z ,,przymrużeniem oka".
Niektóre sprawdzam na sobie i rodzinie.

Olejek z drzewa herbacianego stoi w mojej łazience na półeczce, na ,,honorowym" miejscu. Mój 16-letni syn kończy swoją poranną i wieczorną toaletę przemywaniem twarzy, wilgotnym wacikiem nasączonym olejkiem. Efekty są zdumiewające.  A jak ekonomicznie!

Ja sama sporadycznie go używam do pielęgnacji cery , natomiast regularnie zwilżam nim paznokiec u stopy. Jestem optymistką, bo wkrótce będę mogła założyc sandałki, bez kompleksów.

Już Aborygeni, rdzenni mieszkańcy Australii, skąd pochodzi, stosowali rozgniecione liście drzewa herbacianego na rany i infekcje skórne. Właściwości antybakteryjne i antygrzybicze zostały potwierdzone w wielu testach in vitro i są powszechnie wykorzystywane w medycynie naturalnej.

Olejek z drzewa herbacianego  ma silne właściwości antybakteryjne (działa nawet na niektóre bakterie oporne na antybiotyki) i jest naturalnym remedium na stany zapalne i infekcje skóry.  Skutecznie działa przeciw podstawowym przyczynom tworzenia się trądziku młodzieńczego: usuwa nadmiar łoju, czyści pory skórne, zapobiega infekcjom o podłożu bakteryjnym i tworzeniu się zaskórników, wykazuje działanie długotrwałe i efektywne.

Olejek drzewa herbacianego systematycznie stosowany może skutecznie pomóc w zlikwidowaniu wielu uciążliwych dolegliwości :

Grzybica stóp:
co najmniej 2 razy dziennie wcierać olejek w skórę objętą zmianami grzybiczymi. Po ustąpieniu objawów stosować profilaktycznie 1 - 2 razy tygodniowo.

Grzybica paznokci:
co najmniej 2 razy dziennie, zalać paznokieć olejkiem, wcierać przez 20-30 sekund.

Pocenie stóp oraz pękanie skóry na piętach:
moczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem 30 kropli olejku.

Trądzik twarzy,wypryski, czyraki:
po umyciu twarzy przemyć wypryski olejkiem.

Inne partie skóry:

w przypadku występowania na większej powierzchni skóry przemywać wacikiem zmoczonym letnią wodą i skropionym paroma kroplami olejku.

Łupież:

przy każdym myciu głowy dodać do szamponu parę kropli olejku. Również nacierać skórę głowy roztworem o stężeniu 10-15 kropli olejku na 100 ml wody, spłukiwać po 30 minutach.

Kaszel, katar:

20-25 kropli nalać do kominka (lampki) do aromaterapii, zapalić i umieścić w sypialni.

Stany zapalne dziąseł:

płukać jamę ustną roztworem 20 kropli na szklankę letniej wody. Nie połykać.

Stany zapalne zatok: 
ciepły okład,  z ręcznika zanurzonego w ciepłej wodzie i skropionego 4 kroplami olejku. Przykładaj go do czoła na 5 min, a następnie na 5 do nosa
 i policzków.

Opryszczka powstała w wyniku przeziębienia:
zmoczony wacik w letniej wodzie nasączyć paroma kroplami olejku, smarować 3-4 razy dziennie w miejscu powstania objawów.

Ukąszenia owadów:
miejsce ukąszenia smarować olejkiem do chwili ustąpienia obrzęku lub świądu.

Kapiel
do wanny napełnionej ciepłą wodą dodać 30-35 kropli olejku.


Materiały zamieszczone na tej stronie mają charakter informacyjny oraz edukacyjny. Nie powinny być traktowane jako porada medyczna.

www.rozanski
http://mamzdrowie.pl/olejek-drzewa-herbacianego-wlasciwosci-zdrowotne/
http://www.kobieta.info.pl/olejki-eteryczne/226-olejek-z-drzewa-herbacianego-melaleuca-alternifolia

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam, że taki olejek pomaga na katar, będzie trzeba kiedyś przetestować chociaż nie wiem czy zapach nie będzie przeszkadzał. Trafiłam też ostatnio na stronę https://www.mamynosa.pl/ z poradami i wskazówkami jak sobie radzić z katarem zarówno u dzieci jak i dorosłych. Myślę, że warto się zapoznać.

    OdpowiedzUsuń